Aktualności
Byznesowy trip Szymona do Chin (14.V.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Z uśmiechem na ustach Szymon P. ruszył w kwietniu przekazywać swoją pracę Chińczykom. Robi nas tak coraz więcej. Choć jak przekonywał mnie wczoraj, Chińczycy zarabiają tam tak samo jak my, więc wielkiego odpływu z Polski nie przewiduje. A jaką siłę nabywczą mają!... byle inżynier ma 120 metrowy apartament z widokiem na wielką wodę... normalnie szacun... Zapraszam na kilka zdjęć z Hongkongu, Huangzhou i chyba Szanghaju.

 
China

 


 
Pożegna Was Ceaucescu (5.V.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
Na zakończenie relacji i zdjecia zapraszam TUTAJ. A tak kończą przywódcy jak się lud zdenerwuje.
 

 
Rumunia (01.V.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
    W dziale Wyprawy -> Rumunia relacja....
 

 
Rumuny ! (25.IV.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Były wielkie plany, padały wielkie nazwy, miała być Sri Lanka albo Jamajka. A kończymy kiepsko, bo wylansować się na Rumunii nie uda. Chyba, że obrócimy to w chęć nadawania nowych trendów krakowskiej bohemie, znudzonej majowymi wyjazdami na lodowiec i wakacjami w Tajlandii. Ale do rzeczy, na Rumunię przeznaczamy 7 dni razem z podróżą. Podróżujemy niezawodnym Fordem Focusem, który udowodnił, że nawet bez turbiny pojedzie. Sztuk 4 - trzech śmiałków i jedna kobieta. Spodziewamy sie oczywiście słynnych rumuńskich żebraków, bo przecież każdy Polak wie, że wszyscy Rumunii zarabiają czapką. Nie ma tam dróg, po ulicach pałętają się wściekłe psy, co akurat jest prawdą, a na każdym rogu można zagrać w słynne "3 karty". Jedzenie trzeba zabrać z Polski. Plan jest prosty - wjechać, nie dac sie orżnąć przez tydzień i wyjechać ;) A konkretnie:

Rumunia

Wtorek wieczorem - wyjazd 22.00

Tut tut tut tut...

Środa

godz. 12.00 Sigishoara - drzemka, przywitanie z Rumunią, zwiedzanie miasta, nocleg, kolacja, a żeby było kulturalnie to najpierw kolacja, a potem nocleg.
 
Czwartek

dokończenie Sigishoary + przejazd w kierunky Braszowa i Transylwanii, zamki Bran i Peles, wybranie plewu spośród ziarna, czyli połapanie się, czy jesteśmy w prawdziwym zamku Draculi, czy w tym podrobionym.

Piątek

dokończenie kilku zamków w okolicy i monastyry Sambata de Sus, spacerek po górach, przejazd jakąś drogą, gdzie Top Gear kręcili, przejazd do Bukaresztu, night life, nocleg w Bukareszczie w zaprzyjaźnionym pięciogwiazdkowcu

Sobota

zwiedzanie do oporu Bukaresztu, wyjazd nad morze, jak buk da to i dojazd nad morze.

Niedziela 
 
wybrzeże chillout, rybka, przejazd wieczorem w kierunku Delty Dunaju.

Poniedziałek
 
Delta Dunaju od rana + przejazd w kierunku zachodniej granicy Rumunii, nocleg w Oradea albo Sibu, stolicy kultury europejskiej, generalnie jechanie plus zwiedzanie, tam gdzie sie spodoba to zatrzymywanie.

Wtorek
 
wyjazd rano wcześnie czyli 9.00 (700 km), popas na Słowacji

Wtorek wieczór
 
dojazd do Krakowa

Środa rano

lenie na wolnym, a Pan Jacek o 6.50 leci na Helsinki


 
Kilka (292) zdjęć z Indii (31.III.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Zapraszam na 292 zdjęcia Dominika z pięknych, czystych, ukochanych przez Łukasza Indii. Wyjazd odbył się w styczniu i jak to zwykle w Indiach, wszystko odbyło się na czas, było załatwione zgodnie z planem i nie napotkano żadnych przeszkód. Nie było naciągaczy, w Indiach nie ma slamsów, a pociągi odjeżdżają zawsze na czas. A jak było naprawdę wie tylko ten, który z Hindusami miał okazję. Ale to urok Indii i prędzej czy póżniej i mnie tam zobaczą.

 
Indie

 
Portugalia (20.III.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
Portugalia i Porto. Jeszcze nikomu źle nie zrobiły.
 
Płynie Porto płynie po portugalskiej krainie
 
Porto
 
Guimares
 
Tu poległ Lech. Braga.
 
 Portugalia
 
Porto

 
Etiopia (17.III.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
 
Etiopia
 
Relacja została zakończona, kilka godzin temu nasi podróżnicy dotarli do celu podróży, najpiękniejszego miasta świata - grodu Kraka!

 


 
Etiopia (19.II.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Ania and Marcin, nasza piękna podróżnicza para, ruszają w kierunku Etiopii. Też miałem jechać, ale musiałem odmówić ze względów zawodowych, co mnie dziwi. Wylot już w najbliższy czwartek, mało wygodne połączenie przez Frankfurt, w którym trzeba sobie nocleg z czwartku na piątek zapewnić (i tu prośba, oni nie mają w ogóle pieniędzy i proszą o opiekę dobre dusze, choć to miasto biznesu i frankfurckiej giełdy, więc o to będzie trudno). Samolot wylatuje z Frankfurtu do Addis Abeby o godz. 12.05, na miejscu pojawia się prawie 7 godzin później. Ja nie wiem za wiele o Etiopii, Anka pewnie opisze jeszcze ich plan, wiem, że folderową atrakcją są podziemne klasztory w Lalibeli.

 
 Wiem również, że Marcin chce odnaleźć swojego syna:
 
Etiopia 
 
a w ogóle Etiopia to całkiem spory kraj na mapie Afryki, po jej wschodniej stronie, tuż obok siedliska piratów - Somalii i tuż nad Kenią, którą odwiedziliśmy ponad już miesiąc temu. PKB na sztukę jest 18 razy mniejsze niż polskie i wynosi cały tysiąc dolarów. W każdym razie na liście najbardziej rozwiniętych państw Świata zajmuje Etiopia zaszczytne 157 miejsce na 169 pozycji i jest 12 miejsc niżej niż Haiti. To dużo mówi, dlatego czekamy na relację, kontrakt podpisujemy na raport co 3-4 dni. Na częściej nie, bo jeśli o Internet będzie jeszcze trudniej niż w Kenii, to możemy nic od nich przez 3 tygodnie nie dostać. 

Afryk


 
Zdjęcia z Kenii (2.I.2011) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   Wrzucam parę naszych zdjęć z Kenii. Niestety choć wyjazd uważam za bardzo łatwy, wyjazd jak i kraj, to dostęp do netu jest skandaliczny. A jak już dostęp jest, to komputery z procesorem 286. Więc i relacja była bardzo niskiej jakości, bo wysyłana w większości smsami. Nie mniej jednak stworzę krótki przewodnik po Kenii w 8 dni, co byście mogli tam udać się i zobaczyć zwierzątka. Bez problemów i bez wielkich kosztów. My od 5.40 rano jesteśmy w Warszawie, a od 10.10 nawet w Krakowie.

Słon jak w morde strzelil

Kenia by Michał

Kenia by Jacek

Kenia by Lukasz


 
Kenia początek (26 XII 2010) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Damian Grela   

Jeszcze ciepła środkowoafrykańska bułeczka

Od lewej: Jacek, Michał, Łukasz oraz ich gra

   


 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 111 - 120 of 248

Gościmy

We have 1 guest online

Szukaj

Kantor BitcoinTRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.