Aktualności
Bez blondynki na safari (23.XII.2010) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
     Globtroteria.pl nie odpoczywa nawet w święta. Nie nam pisane w tym roku rodzinne posiadówki, malowanie jajka i śledzik. Tuż po pasterce wsiadamy w samochód i ruszamy w kierunku Warszawy, skąd o 8 rano lecimy bezpośrednio do Kenii, a dokładniej do okrytego złą sławą portu w Mombasie. Minimalnie rezygnujemy ze swoich ideałów, bo w podróż ruszamy z biurem Neckermann, ale pod ich patronatem odbywa się tylko przelot, na lotnisku gubimy swoją grupę i ruszamy ze strzelbami w kenijski interior. Z tego co wiem, to planuje się międzylądowanie w Egipcie, ale jest tam trochę za zimno (20 stopni kontra 32 w Mombasie), więc nie planujemy opuszczać pokładu. Cena takiego przelotu - 1200 zł, już nie do kupienia na stronie Neckermann, to w okresie świąteczno-noworocznym najlepsze co udało się znaleźć. Obszar, w którym będziemy operować - poniżej:
 
Kenia

    Plan jest tak, że do Mombasy docieramy na 22-gą w sobotę (różnica czasu - to plus 2 godziny w stosunku do Warszawy) i... na tym plan się kończy. Nie udało nam się niczego zarezerwować przez sieć ale nie będę tutaj ryzykował stwierdzenia, że jeśli nie ma czegoś w google, to to nie istnieje, bo postawi nas to w złym świetle. W każdym razie zabieramy z lotniska swojego kierowcę, ze swoją taksówką i oddajemy mu się - niech robi co chce, ale nocleg musi nam znaleźć. Niedziela w Mombasie - na zaaklimatyzowanie się i dowiedzenie się, co to jest ta Afryka. Trzeba safari zorganizować i dalszy pobyt, a czas jest gorący - świąteczno-noworoczny. Nasz zespół będzie nad tym pracował. Z tego co słyszałem - znalezienie się na promie, pływającym między dzielnicami Mombasy z 800 czarnymi mieszkańcami Afryki wokoło - bezcenne.

     Od poniedziałku do środy w planie safari - tradycyjnie - żeby zobaczyć jak najwięcej, a i najtaniej. Ambuseli National Park + Tsevo East/West National Park. Marzy nam się siedzenie na biwaku pod gwiazdami, a lwy nam z ręki kiełbaski grillowane jedzą. Doświadczenie z Amazonii mówi mi, że 3-dniowe imprezy są najlepsze - przeciwnicy nie zmęczą się sobą nawzajem, a i 123-ci słoń już tak nie cieszy jak pierwszy.

    Następnie powrót do Mombasy i do zagospodarowania czas do samego wylotu, 1-wszego późnym wieczorem, co oznacza, że czeka nas Sylwester pod palmami, co mnie osobiście cieszy.

    Sprawa jest bardzo świeża, więc więcej szczegółów już wkrótce. Ze spraw praktycznych - w Kenii występuje od czasu do czasu malaria, ale już zabezpieczyliśmy się przed nią miejmy nadzieje skutecznie - 12 tabletek malarone to koszt w polskiej aptece 153 zł.

    Jesteśmy na łączach. Howgh.

 
16.XII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Wspieramy 2 inicjatywy:

a) kolegę Pawła J, zwanego dawniej "Kaczanem", który rzucił ciepłą posadkę w banku, zamknął swój krakowski rozdział i wyjechał do Malezji, gdzie zakłada szkołe szybkiego czytania (ale zanim to zrobi przejedzie cały Półwysep Malajski i oczywiście przeje całe zaskórniaki, z którymi wyjechał) -  biznesowo-podróżniczy blog z Malezji

b) kolegów rowerzystów - na rowerze też można czasem gdzieś pojechać, choć dupa boli od wrzynania się w siodełko.

 
4.XII.2010 Wszystkie zdjęcia z B.Wschodu _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Wszystkie zdjęcia Michała H.

Liban by Luk P.

Syria by Luk P.

   Dziękujemy za te piękne zdjęcia i piękne opisy krajów Orientu. Kolejna wyprawa w przygotowaniu, za kilka dni będzie decyzja podjęta. W międzyczasie powinniśmy otrzymać lada chwila raport z Indii. Przeklętego i ukochanego jednocześnie celu Łukasza.


 
27.XI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
    Zakończenie relacji z Libanu i Syrii 2010 specjalnie dla nas napisane przez Igusię, znajduje się w dziale Wyprawy -> Bliski Wschód 2010. To złota dziewczyna!

 
23.XI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Kontynuujemy relację Łukaszka pod tym adresem

Zdjęcia Igusi są tutaj, a zdjęcia Michasia tutaj.

Michał Super Man

 
18.XI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
    Zapraszamy na pokaz slajdów z Haiti i Dominikany, już w najbliższy poniedziałek, 22.XI.2010, o godz. 19.15 w lokalu, który nazywa się Ptasiek i mieści się na ulicy Dajwór. Wprawdzie nieżyczliwi zarzucili nam, że uprawialiśmy turystykę martyrologiczną, ale to nie ludzie, to wilcy... Jako że o Haiti znów głośno, warto pojawić się w poniedziałek, jeśli nawet nie po to, by poznać smutną historię tego kraju, to po to by wypić, daj Boże, niechrzczone piwo.
 
Ptasiek

 
16.XI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

UPDATE 16.XI.2010 ŁUKASZ i SPÓŁKA UGRZĘŹLI NA PUSTYNII!

   Pamiętacie to zdjęcie? Zwyciężyło w World Press Photo 2007, przedstawia niezwykle ciekawe Libanki na tle zbombardowanego Bejrutu. Tam lecą w tą środę Iga, Damian, Łukasz i Michał i co najmniej dwóch z nich ma plan zasiąść w tym kabriolecie (trzeci też by chciał, ale już nie może...). Zapraszam do przeżywania przygód naszych małych podróżników zza ekranów waszych internetoodbiorników!

 
Relacja z Libanu

 
6.XI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Bliski Wschód 2010
 
   Już w środę, 10 listopada, Ona Jedna i Ich Trzech udają się lotem L0145 z Warszawy w kierunku Bejrutu, zwanego kiedyś albo i dalej "Paryżem Wschodu", do miasta, które zostało zniszczone podczas wojny, która wybuchła tuż po tym, jak opuścilismy ten kraj razem z Marcinem w 2006 roku. Wyjazd potrwa 10 lub 11 dni, a oprócz Libanu nasi drodzy podróżnicy odwiedzą też oczywiście Syrię. Wiele się tam ponoć zmieniło, niestety nie mogę być tam razem z nimi, aby potwierdzić te zmiany. Skazani jesteśmy na bajkową relację Łukasza, bo z tego co wiem, to on będzie pilotował ten projekt. Poczekajmy, jeszcze dziś powinien przekazać nam dokładny plan tego wyjazdu. Relacja Liban i Syria, którą widać po lewej stronie w dziale Wyprawy, to zapiski premierowego wyjazdu www.globtroteria.pl, prawie 5 lat temu. Obecny wyjazd opisywany będzie w dziale Bliski Wschód 2010. Oby uczniowie przerośli mistrzów.

 
25.X.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   Na krótkie podsumowanie kilku dni we Włoszech, zapraszam do galerii. A w galerii mamy tutaj wiele pięknych zdjęć, moje są słabe, ale Agacine jak zwykle świetne. Plan jest taki, że ja do świąt nigdzie nie jadę, 4 razy do Helsinek, ale to się nie liczy. Wciąż czekamy na Azję oraz Islandię, a 10.XI Łukasz, Michał H., Iga i Damian ruszają w kierunku Bejrutu. 10 dni na Bliskim Wschodzie jest już rozpisane na punkty.
 

Sardynia by Nokia E72  

Sardynia by Agata


 
19.X.2010 Sardynia _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
Objawi się jak się kliknie po prawej w WYPRAWY - > SARDYNIA
 
Sardynka

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 121 - 130 of 248


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.