Aktualności
Andaluzja (16 X 2010) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Damian Grela   

Andaluzja z lekkim spóźnieniem!

Hiszpania

   


 
14.X.2010 Sardynka _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

SARDYNIA - nadlatujemy!

sardynka

    Jeśli tylko mgły nad Balicami pozwolą.Temperatura powietrza nie zachwyca, wynosi ok. 20 stopni Celsjusza w dzień. Nic nie planuje jednak zakłócić całodniowej obecnośći słońca. Jedziemy w te trudne warunki, aby sprawdzić, czy Sardynia w październiku może być brana pod uwagę jak cel dłuższych wakacji. W folderach reklamuje się bowiem jako wyspa, gdzie lato trwa 7 miesięcy. To tyle, co u nas zima. Coś się napisze....

Arrive derci!

 
11.X.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    W pobliżu Berlina, niedaleko polskiej granicy, wyrósł równie egzotyczny dziw jak sztuczny stok narciarski w Dubaju. Tropical Island za jedyne 25 euro zabierze Was tam, gdzie ja musiałem zapłacić prawie 4 tysiące złotych. Całe tabuny polskich gastarbaiterów ciągną w weekendy, żeby zażyć tam tropikalnego szaleństwa. Pociągnąli tam również Marcin i Anka, którzy toczą teraz życie doktora z alpejskiej wioski niedaleko Berlina. 

    A po doświadczeniach na plaży można podjechać do Plastinarium - kontrowersyjnego muzeum ludzkich zwłok. Dla koneserów....

 
Tropical Island

 
9.X.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   Tak, tak jak sugerowali koledzy poniżej, doszło do zbliżenia, z naturą tym razem. W Nuuksio National Park można spotkać syberyjskie latające wiewiórki ! a to tylko 20 km od centrum Helsinek. To bardzo miłe, ale nie specjalnie imponujące, przecież Puszcza Niepołomicka leży od Krakowa niewiele dalej. A tam żubra spotkać można (choć spotkać go można też na Rynku). W każdym razie napewno zainteresuje was kilka zdjęć z Helsinek (5te najlepsze miasto do życia na świecie)  i z przepięknej krainy jezior i lasów. Na więcej zdjęć nie mogę sobie tutaj pozwolić.

Moja baza w Helsinkach

Helsinki
 
Helsinki
 
Nuuksio
 
Tu gdzieś jest latająca wiewiórka
 
 Nuuksio
 
 Nuuksio
 
Nuuksio
 


 
4.X.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Nadchodzące potwierdzone wyjazdy:

4-8.X.2010 - kolejny firmowy wyjazd Jacka G do Finlandii, tym razem wezmę aparat - w planie bowiem jest Nuuksio National Park (http://wikitravel.org/en/Nuuksio_National_Park) i integracyjne w nim zabawy, co udokumentuję na www.globtroteria.pl
 
Finlandia

14-18.X.2010 - Michał H., Łukasz P., Agata M., Michał M. i prawdopodobnie Jacek G., który jest teraz bardzo zajętym człowiekiem, ruszają w kierunku Sardynii. Oby tam dotarli w komplecie, bo temperatura morza w pobliżu Cagliari to wciąż ponad 20 stopni.

Italia

10-21.XI.2010 - Michał H., Łukasz P. i prawdpodobnie Iga G.-B. oraz jej monsz, Damian G., zaliczają Liban i Syrię. Przygotowania są w trakcie,  relacja na pewno będzie.

lIBAN

 

Do tego wciąż czekamy na zdjęcia z Islandii i Malezji, które obiecała nam grupa wartościowych podróżników...


 
27.IX.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   Za mniej niż 200 zł można wciąż polecieć na Sycylię w październiku i tam dokonać letniego żywota. Wygodne, przyjemne połączenie z Krakowa na ryanair.com. Biały & Marysia ulegli ciepłym słowom zachęty licznych znajomych (a chyba z 10 osób, które znam, było w tym roku korzystając z tego lotu) i ruszyli eksplorować Sycylię. Szkoda, że musieli za to sobie sami zapłacić, ale może przyjdą czasy, że będziemy sponsorowali wspaniałe wycieczki dookoła świata nie tylko dla siebie.

 
Pomidor

 
19.IX.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
     Z cyklu "podróże nieduże", zapchaj dziury martwego sezonu, Agata proponuje nam wycieczkę do Drezna. 450 km od serwerów globtroterii leży to piękne miasto. Bardzo przyjemne i urokliwe, ale ma jedną wadę - zostało kompletnie zniszczone podczas dywanowych nalotów w 1945 roku i teraz tylko imituje renesansowo-barokowy charakter. Ale jak się już objedzie 5 razy Pragę, 3 razy Wiedeń i 5 razy Lwów, warto do Drezna na weekend wyskoczyć.
 
 
Drezno


 
18.IX.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
  
   W konkursie fotograficznym nie wygraliśmy nawet dobrego słowa organizatora. To smutne, ale są większe nieszczęścia :)

 
2.IX.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Lubimy konkursy. A najchętnej takie, gdzie wygrywamy, a w konkursach organizowanych przez www.przezswiat.pl wygrywaliśmy już wielokrotnie. Dlatego zapraszamy i do publikowania i do głosowania. W kupie siła! Byle przed 5tym września...

  1. W kategorii "Dziwny jest ten świat" - Pan Łukasz przybywa do Indii i pokazuje czym są soczewki

Przygody Łukasza w Indiach

   2.  W kategorii "Waleczni i niebezpieczni" - beztroskie polowanie na tarantule w sercu amazońskiej dżungl.

Amazonia

 
26.VIII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   A może Kanada? Tam wiz nam nie trzeba. 2-2,5 tysiąca złotych i jesteśmy na wschodnim wybrzeżu. Kasia (UPM) proponuje nam również próbę dotarcia przez zieloną  granicę do USA... dla koneserów i miłośników Guantanamo. Ale i tak do Kanady lata się dla przyrody, dla gór, dla misiów grizzli wyjadających z koszyka kanapki z paprykarzem, a to kolejnych 6 h lotu na zachód. Na razie więc Toronto, Niagara i okolice.

 
Niagara

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 131 - 140 of 248


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.