Aktualności
23.VIII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Trwają intensywne obrady na temat tegorocznych kolejnych wyjazdów.

Jacek - 13 dni urlopu

Łukasz - 25 dni urlopu

Michał H - 20 dni urlopu

Michal M - 9 dni urlopu

Coś z tym trzeba zrobić.


 
23.VIII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   
   Don Michelloagatello udaje się w kierunku Etny, gdzie wyciąga antenkę i nadaje specjalną relację w kierunku Polski. Tylko u nas ta niebezpieczna misja....

Sycylia 2010 - zakończene wycieczki + zdjęcia

Etna

 
12.VIII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   Sensacyjne fakty odkrył dziś w pracy nasz dobry duch portalu, Łukasz P. Po wykonaniu swojej roboty, czyli o 9.15, poinformował nas, że jedną ze scen Akademii Pana Kleksa, czyli filmu, który w dzisiejszych czasach uznano by za nieobyczajny (pedofilia, itp.), kręcono w Garni, miejscu w obecnej Armenii, znanego ze świątyni ku czci Boga Heliosa. Odwiedziliśmy to miejsce kilka tygodni temu. Naprawdę urocze.

Świątynia w Garni

A teraz łączymy się z Panem Kleksem (od 1'50s):


 
7.VIII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

     Pojawiły się zaległe zdjęcia z Haiti!, wykonane w większości przez utalentowaną fortograf MartęR. Najlepiej obejrzeć je korzystając z opcji "Slideshow" w Picasie, wtedy ich jakość nie cierpi. Haiti przygotowuje się do wyborów, prezydentem ma zostac Jean Wyclef, były lider "The Fugees". Być może wtedy kraj stanie się bardziej rozrywkowy i zabawowy, bo na razie powodów do śmiechu nie ma....

 
Haiti

 
27.VII.2010 Szymony w Chorwacji _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

   Z dalekich wakacji w Chorwacji wrócili Szymon i Dorota albo raczej Dorota i Szymon. To piękne miejsce, niestety zrobiło się bardzo drogie. Stałych członków globtroterii nie specjalnie na nie stać, muszą wyjeżdżać na Dominikanę, do Armenii, na Filipiny. Do Trzeciego Świata. Generalnie jednak Chorwację polecamy, to naturalny kierunek, kiedy nagle ogarnia nas głęboka i nie do zatrzymania chęć podróży. Paszport, kluczyki, karta kredytowa, jedziemy i za 12-15 h jesteśmy na miejscu. Poniższych zdjęć nie ma zbyt wiele, ale idealnie obrazują krajobraz środkowej Dalmacji (Makarska Riviera) - rakija, grillowana rybka, błękitne morze i pełny chillout.

    Chorwacjo! Nasza droga wakacyjna kolonio! :), a teraz klikamy w zdjęcie poniżej, czekając na więcej...

Chorwacja...

 
22.VII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
 
Wszystkie zdjęcia Jacka G i krótkie podsumowanie pod linkiem powyżej.
 
A same zdjęcia TUTAJ (by Jacek G) and TUTAJ (by Luk P)
 
Khor Virap

 
11.VII.2010 Jedziemy do Armenii!! _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
  
    Ziemia się kręci, więc żeby za nią nadążyć, znów trzeba ruszyć w drogę. Tym razem tradycyjna, konserwatywna, betonowa, męska ekipa - Jacek G and Łukasz P. Bez nich firmy sobie poradzą, więc bez problemów dostali urlop. W pierwotnym składzie znajdowało się jeszcze nazwisko Michała M, lecz tuż po kupieniu biletów przypomniał sobie, że ma wesele. Przypomniała mu o tym żona gwoli ścisłości. Kolejny zawodnik, Michał H. przeszukuje aktualnie systemy rezerwacji biletów, a jako że jest informatykiem, być może podmieni kod i znajdzie jakiś bilet za niecałą złotówkę. W przeciwnym razie grozi mu lot liniami białoruskimi Belavia i dofinansowanie reżimu.

    W każdym razie - lecimy do Erewania, wylot w czwartek, powrót we wtorek. Po razy pierwszy w życiu dajemy zarobić LOT-owi, choć chyba lecimy po kosztach, bo bilety na Kaukaz kosztowały nas po 600 zł return. No nie, nie po kosztach. Po kosztach polecieliśmy na Dominikanę...

-----------------------------------------------------------

    Z Erewaniem, stolicą Armenii, związane jest słynne Radio Erewań, symbolizujące rzetelność propagandy komunistycznej, o to kilka z przykładów dokonań radia:

P: Czy jest prawda, ze kompozytor Chaczaturian wygrał samochód na loterii?
O: Tak, to prawda, ale z małymi poprawkami: nie Chaczaturian, a Szostakowicz; nie samochód, a motocykl; nie wygrał, ale przegrał; i nie na loterii ale w pokera.

P: Czy to prawda, ze poeta Majakowski popełnił samobójstwo?
O: Tak, to prawda. Nam nawet udało się zarejestrować jego ostatnie słowa: "Towarzysze, nie strzelajcie!".

Agencja TASS donosi:
- Wczoraj na Morzu Barentsa zatonął w wyniku zderzenia z górą lodową amerykański okręt podwodny. Załoga góry lodowej została odznaczona orderami i medalami.

- Najbardziej dzieci tęsknią za Gomułką...
- Dlaczego?
- Mówią, że był to najlepszy dziadek na świecie. Nie namawiał do paciorka, nie zmuszał
do jedzenia i opowiadał takie piękne bajki.


---------
----------------------------------------------------- 

żródło: national geographic
   
   Wystarczy. Armenia to piękny kraj, ale nie do końca sprecyzowaliśmy jeszcze, co tam będziemy robić. Ale bardziej będzie to wyjazd o charakterze etnograficznym, poznać ludzi, wypić słynny koniak armeński, odwiedzić katolikosa, czyli szefa Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, koniecznie w niedzielę, kiedy odprawia msze świętą w Eczmiadzynie, może nawet wejść do zakrystii, porozmawiać, wina się napić mszalnego... Temperatury nie będą sprzyjały wielkim wędrówkom, dlatego w pierwszy dzień ruszamy w okolicę jeziora Sevan, zawsze dobrze mieć pod ręką miejsce, gdzie można zamoczyć kostki. Reszta to zwiedzanie typowo sakralnych budowli, położonych wysoko w górach kościółków, mała Kapadocja, no i Erewań, który leżący u podnóży góry o nazwie Ararat (świętej góry Ormian, leżącej niestety już na terytorium Turcji), zachęcającej do cieszenie się od rana jej widokiem z kawiarnianego ogródka, będzie dla nas kwaterą główną.

    W każdym razie - piękny to kraj, gdzie ludzie mówią, że "umysły trzeba mieć z zachodu, a serca ze wschodu". Przed wyjazdem musimy jeszcze ustalić, czy nasze serca nie są z lodowatej północy, a umysły z leniwego południa. Aha, no i wizę dają na lotnisku, z różnych wersji wynika że może ona kosztować 8-10-20-30 USD. Ustalimy.

    Lawasz się już piecze, a koniak dojrzewa w dębowych beczkach. Globtroteria.pl nadlatuje.

 
6.VII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Kolejny raz nasi przedstawiciele goszczą w Kambodży. Niedługo zasadne będzie pytanie - kogo tam jeszcze nie było? Tym razem Damian w swój ostatni weekend w Bangkoku postanowił wyskoczyć do Angkor Wat. Jego przygody z pewną piękną kobietą, a nie była to Iga, opisano w relacji poniżej...

 
Kambodża

 
3.VII.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   137 bardzo przyjemnych zdjęć z Dominikany już można obejrzeć klikając w poniższe koguciki. Walki kogutów to jedna z ulubionych rozrywek na Dominikanie. Wraz z pasjonującą grą w domino i siedzeniem przed domem. Photos by Marta R. Części kolejnej nie będzie, dołączą jeszcze do nich zdjęcia z Haiti, ale to po wyborach prezydenckich, żeby nie zakłócać ciszy wyborczej.
 

 
27.VI.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   
    W dziale Wyprawy -> Tajlandia (by Damian) wznowiono relację z Bangkogu. I o dziwo zrobił to Damian. Miasto zna lepiej niż Batowice, więc warto przeczytać co teraz w Bangkoku jest modne i trendy.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 141 - 150 of 248


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.