Aktualności
10.II.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Globtroteria.pl poleca swojego ex-konkurenta w walce o laur Podróżniczy Blog Roku. Oboje przegrali, ale trzeba oddać szacunek przeciwnikowi.

BYLE DALEJ - aktualnie daleko, bo w Nowej Zelandii  


 
5.II.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

     Niestety, ale pomimo tego że wysłaliśmy specjalnego wysłannika do Warszawy, aby lobbował za naszą kandydaturą, pan Marek Kalmus nie pochylił się nad naszymi osiągnięcami i nie przepchnął nas do kolejnego etapu.

 Lobbysta

     Spośród 11 kandydatur, wybrano 3. Które? Można to sprawdzić klikając w "Wyniki III etapu" po prawej. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim 216 ludziom wielkich serc, którzy poświęcili 1,22 zł. W każdym razie jak ktoś ma wolne jeszcze jedno 1,22 zł to może zagłosować w etapie, który już dla nas nie znaczy nic - po 10 najlepszych blogów z każdej kategorii walczy o jednego laptopa - żal.pl. Plasujemy się tam w niskich rejonach tabeli, więc jeśli komuś by to miało przeszkadzać - niech zagłosuje. Ale sensu nie widzę. Jednakowóż ten sam numer - 7144 i SMS o treści D00075.

    O następnych krokach podejmowanych przez układ globtroteryjny poinformujemy już wkróce, w przygotwaniu wciąż Brazylia, Indonezja i Indie.


 
2.II.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
 
Kliknij, aby zobaczyć materiały przygotowane w związku z tym wydarzeniem

 
25.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

 Krzyż Maltański

     Po wysiłkach włożonych w agitację na rzecz www.globtroteria.pl postanowiliśmy wyjechać na zasłużony urlop do wód. Wybór padł na Maltę, wyspę, która wraz z Gozo tworzy państwo o nazwie Malta, wielkości porównywalnej do powierzchni Krakowa. W lecie wyspa jest horrendalnie droga, pełna angielskich parobków, ale w zimie bardzo przystępna nawet dla naszych pustych kieszeni. 3* hotel (http://www.bayviewmalta.com/), o którym wspomnimy jeszcze w relacji, kosztuje teraz 9 euro za dobę....Obecne temperatury, w najzimniejszym miesiącu w roku, oscylują wokół 15 i 17 stopni, czyli prawie 30 więcej niż mamy teraz za oknem. Nice. Wyspę za miejsce zesłania obrał sobie Bartłomiej Nowodworski, fundator prześwietnego LO nr I w Krakowie, dwóch z podróżującej piątki jest więc żywo zainteresowanych Maltą, jako wychowankowie tej szkoły, w pełni kultywujący rycerskie tradycje. Łukasz i ja, gdybyście mieli wątpliwości, są tymi ułożonymi młodzieńcami. Wyspa to ponoć prawdziwe muzeum pod gołym niebem, wszystko sprawdzimy, obfotografujemy i potwierdzimy lub nie. 

    Po analizie lotniczego rynku, najlepiej na Maltę polecieć w sezonie zimowym w ten sposób:

1. czwartek Kraków - Luton (EasyJet) - 100 zł

2. czwartek Luton - Malta (Ryanair) - 15-20 GBP (70-90 zł)

    Wylatujemy z Krakowa o godz.12.05, na miejscu jesteśmy ok. 20.20

3. niedziela Malta - Sztokholm (Ryanair) - 10 e (40 zł)

4. poniedziałek Sztokholm - Kraków (Ryanair) - 1 e (4 zł)

      Wylatujemy z Malty ok. godz. 20.00, w Sztokholmie prawie na północ, urocza noc na lotnisku i potem o 9 rano lądowanie w Krakowie prosto do biura, jeśli tylko 1 mm opadów nie sparaliżuje któregoś z lotnisk po drodze.
     
     Ryzyko tych rozwiązań - można w ogóle nie wylecieć z Krakowa i nigdzie nie dolecieć.

Terminarz najbliższych dni:

- czwartek - podróż

- piątek - pobyt na Gozo i wieczorna relacja

- sobota - pobyt na Malcie

- niedziela - La Valetta

- poniedziałek wieczór, wtorek - relacja podsumowująca na www.globtroteria.pl


 
21.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

216

 

    Tyle głosów zdobyliśmy dzięki czystym sercom Czytelników, którym nie obcy był los biednych dzieci ;) Wystarczyło to do przejścia do drugiego etapu, gdzie nad 10-cioma najlepszymi blogami pochyli się Marek Kalmus, człowiek gór, a my gór to mało widzieliśmy, więc szanse mamy niewielkie. Ale będziemy informować na bieżąco.  1.II.2010 kapituła konkursu z 10 blogów ogłosi zwyciężce i nominuje 2 inne blogi do wyróznień. Wielkie dzięki!

Cały ranking dostępny pod linkiem po prawej stronie. 


 
20.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

D00075 na nr 7144

   Bardzo proszę o głosy, najpóźniej do jutra do godz. 12.00, kiedy kończy się I etap. Stoimy na krawędzi, każdy głos jest ważny, nawet motywowany tak:

Wybory

 
18.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
    Nasz towarzysz broni, Jan z Madery, zwany również Janem z Krakowa, zaprasza na kilka zdjęć z tej portugalskiej wyspy na Oceanie Atlantyckim. Z wyspy górzystej, gdzie wiosna nigdy się nie kończy, a więc również nie zaczyna. Jan świetnie zna tamte rejony i jest w stanie zorganizować przyjemny pobyt każdemu z Was. Jak to mówią - dużo znaczy w miejscowej społeczności. W każdym bądź razie, przy odrobinie samozaparacia na Maderę można dolecieć łączonym lotem Kraków - Londyn - Madera już za około 200-300 zł ONE WAY, głównie bazując na lotach z Easyjet. Jak widać poniżej, również najmłodsi coś na globtroterii dla siebie znajdą.
 
 
Madera


 
17.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   Wyjazd do Zawoi nie pomógł Globtroterii. Zostawiona na 2 dni spadła na VI-te miejsce. Ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i mam nadzieję, że Wy też nie. Wciąż trwa głosowanie!
 
D00075 na nr 7144

     Tymczasem mieliśmy zdobyć Babią Górę. Zimą. Oczywiście zaspaliśmy. Oczywiście nie poszliśmy spać zaraz pod dobranocce. Oczywiście było kilku malkontentów, kontrplanów i propozycji. Tymczasem skończyliśmy na nie mniej słynnym Jałowcu i w okolicach. Następnym razem się uda. Powtórzymy słynny wyczyn Maślanki i Kefira, którzy zdobyli Babią w zimie.

 
 
 

 

Jak widać, reklamujemy się gdzie się da....

Więcej zdjęć po uprzednim kontakcie z administratorem :)


 
14.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

    Bardzo dobrze idą na razie SMS'owe zgłoszenia, a nie rzucliśmy jeszcze do akcji najcięższych z dział, czyli zaprzyjaźnionych pracowników krakowskich korporacji. Wszystkim bardzo dziękujemy! Na ten czas głosowania i wyborów, nasi specjalni wysłannicy na całym świecie przygotowywują dla Was:

- serię zdjęć z Brazylii (Justyna, siostra Przemka, na których to serwerach stoi globtroteria.pl)

- dramatyczną rozprawkę o Indiach okraszoną zdjęciami  (Łukasz, znany koneser tego kraju, były niewolnik hinduskiej firmy)

- a w dniach 28.I - 1.II relację z Malty, gdzie również Łukasz będzie grał pierwsze skrzypce

   Wszystko to jeszcze w tym miesiącu.

    

W każdym razie wciąż zapraszamy do głosowania SMS'ami na nr 7144, koniecznie z treścią D00075

 
11.I.2010 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

 
 Szczegóły obok na banerze
 

    Zgłosiłem globtroterię. Ja Was bardzo proszę: zagłosujcie! Wspomożemy biedne dzieci, ja wygram dla Was wyjazd Dookoła Świata albo laptopa za dwie stufki z Saturna, a Wy jakiś aparat fotograficzny, czy inny gadżet. Sława spłynie na nas wszystkich, a przede wszystkim na mnie ;) 

Jak głosować:

SMS o treści D00075 na nr 7144 

Z jednego telefonu tylko jeden SMS. I dobrze. Głosowanie do 21.I.2010 do godz. 12.00

 

    Zapraszam również na świąteczą wyprawę Marcina, Marka and co w niedalekie Alpy (Kirchberg i Kitzbuhel). Za tego linka w PRIME czasie i w PRIME miejscu zapłacili duże pięniądze.

Kitzbuhel 2009


 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 181 - 190 of 248

Gościmy

We have 1 guest online

Szukaj

Kantor BitcoinTRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.