Aktualności
6.V.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   Trwa zakończenie wyprawy do Ekwadoru i Peru. W dziale Wyprawy sukcesywnie pojawią się wszystkie zdjęcia i filmiki, już jest ich tam sporo. Potrzeba jeszcze 1,2 dni.
 
Anakonda pokonana


 
26.IV.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

ANKIETA PROSTO Z PERU

     Przypominam, ze w dziale Wyprawy toczy sie relacja z Ekwadoru i Peru, kiedy bedziecie czytac te slowa, my bedziemy dojezdzac do Limy.  Bedac w Peru trzeba sie zastanowic nad konsumpcja swinki morskiej, narodowej potrawy tego rejonu. My mamy lekkie opory, dlatego zapraszamy komentatorow do wypowiadania sie na TAK lub NIE w komentarzach ponizej. Wiecie, szkoda zjadac czlonka niejednej rodziny, ale w sumie czym sie rozni kurczak od swinki?

Czy te oczy moga klamac?

 


 
12.IV.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

ACHTUNG! UWAGA! WNIMANIE!

    Już w najbliższą środę, niespodziewanie, o 7.40 z lotniska Berlin Schonefeld grupa 3 osób, JacekG, MichałM i AgataM odlatują przez Madryt, Bogotę (kilkugodzinny stopover na degustację tamtejszej KokaKoli) do Quito w Ekwadorze, które to miasto będzie rozpoczęciem i zakończeniem kilkunastodniowej wyprawy po Ekwadorze właśnie i Peru. Zobaczymy na pewno rodzinne okolice Pikaczu i Rajczu, czyli Machu Picchu, zapolujemy na anokondy w amazońskiej dżungli, prawdopodobnie w jej ekwadorskiej części, pojedziemy na dachu pociągu Devil's Train, spędzimy kilka niezapomnianych nocy w fotelach długodystansowych autobusów peruwiańskich, bo jak pewnie nie wiecie, powierzchnia Peru to 1,3 mln km2, czyli tyle co 4 Polski. Pociągami regionalnymi nie bardzo da się w jedno popołudnię jak Syrii tego państwa objechać, a i shinkanseny nie specjalnie tam jeszcze kursują. Oczywiście wszem i wobec będziemy wokół rozpowiadać, "żeśmy som" z Państwa Słońca Peru, oby ta deklaracja nie wiązała się tylko z oczekiwaniami natychmiastowych cudów i obyśmy nie skończyli jak ofiary składane przez kapłanów Inków kilkaset lat wcześniej. No i żeby nie skończyć jak Inka ;) Lada chwila stworzę odpowiednią zakładkę w dziale Wyprawy i tam będzie można śledzić oczywiście relację.

 
23.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
     Są już wszystkie zdjęcia z Meksyku, Nowego Jorku i ze ślub Maćka i Cynthii. Zapraszamy:
 
 
 
 
 
Liberty Holding

 
16.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Punktualnie o 13.05 w Balicach zakończył się melanż pt. "Meksyk 2009 by Trio". Jeszcze pewnie dziś albo i jutro pojawi się podsumowanie, z tego co wiem, to wyjazd zakończył się wielkim finansowym sukcesem, Trio zostało obdarowane $$$ podarkami ze strony Lufthansy. Czekamy na relację Nowego i Cynthii, którzy zbadali wyspy na zachodnim wybrzeżu Tajlandii, kolejne projekty są w fazie planowania, zalecenie jest takie, aby www.globtroteria.pl została ustawiona jako strona startowa.

 
13.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   

Przypominam, że wciąż trwa relacja z Meksyku (by Trio). Planowane lądowanie w Krakowie bohaterów - poniedziałek popołudniem. Przypominam również o tym, że a propos Meksyku można przczytać w relacji Wyprawy -> Meksyk (by Nowy).

Chciałem rownież zareklamować fesitwal "3 żywioły", który odbędzie się jutro i pojutrze w Krakowie. Myślę, żę i globtroteria.pl dorobi się kiedyś swojego festiwalu.  Może i kameralnego, takiego na 3 piwa, ale swojego. Kliknij na obrazek, żeby zajrzeć do programu.

3 żywioły

 
6.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Cały czas otrzymujemy informacje z Meksyku, gdzie Michał, Przemek i Łukasz poddają analizie ten piękny kraj. Planowany powrót do kraju: 16.III.2009, poniedziałek wieczorem. Do tego czasu zaglądajcie do działu Wyprawy -> Meksyk (by Trio) i zostawiajcie komentki dla tych dzielnych chłopców.

 
3.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
     Część zdjęć z wyprawy do Indochin 2009 można już oglądnąć, klikając w poniższego linka:
 
 
Oto ich próbka

 
1.III.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Ostatnia, podsumowująca notka z Indochnin pojawiła się w opisie Tajlandii, Laosu i Kambodży. Opiewa ona piękno tajlandzkich wysp, dwunastozgłoskowcem napisana, za pomocą wielu epitetów i onomatopei chwali tamte rejony. Oczywiście trwa cały czas relacja z Ameryki Północnej w dziale Wyprawy -> Meksyk (by Trio), po uroczystościach weselnych państwo młodzi oddadzą się codziennej orce, a Trio rusza w objazd po Kraju Azteków.

 
21.II.2009 _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
   Jako że wyprawa Marcina i Anki powoli zbliża się ku końcowi, a do tego od kilku dni nie dają znaku życia na globtroterii, to już w najbliższy wtorek wyrusza z Krakowa ekipa ratunkowa w składzie Pilchu, Żydek i Haju. Z tym, że trochę nie w ciemię bici są i lecą do Meksyku, przez Nowy Jork (2 dni), ślub kolegi Nowego w Monterrey i dwutygodniową objazdówkę po krainie tequili. Wylot jak pisałem w najbliższy wtorek z Krakowa przez Monachium do Nowego Jorku, powrót 3 tygodnie potem w poniedziałek do tego samego Krakowa. Na swej drodze spotkają wiele ciekawych postaci i na pewno przeżyją wiele mrożących krew w żyłach przygód, które będzie próbował sprzedawać na bieżąco na globtroteria.pl Łukasz Pilch. Chowajcie swoje córki i wnuczki, bo Ci chłopcy dają radę :D

 
<< Start < Prev 21 22 23 24 25 Next > End >>

Results 211 - 220 of 248


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2019 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.