Aktualności arrow Wyprawy arrow Tajlandia i Laos 2010- 2015 arrow Angkor Wat - Kambodża (5 VII 2010)
Angkor Wat - Kambodża (5 VII 2010) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Tuesday, 06 July 2010

WRITTEN BY DAMIAN GRELA  

   Tak więc ruszyłem z północnego dworca autobusowego o godzinie 9:30, w autobusie od razu zauważyłem 3 plecakowców i jak tylko wysiedliśmy niedaleko granicy z Kambodżą, od razu zaproponowałem im wspólny dojazd do Siem Reap współdzieloną taxi. Ale przed tą taksówką musieliśmy jeszcze dojechać do granicy za pomocą tuk-tuka i tutaj pierwszy raz próbowali nas oszukać, mianowicie kierowcy tuk-tuka zawieźli nas do pseudo konsulatu Kambodży w budce blisko granicy, oczywiście nie daliśmy się, kolejna próba oszustwa odbyła się 20 metrów przed opuszczeniem granicy, autorami byli kolejni naciągacze, jednak nie ze mną te numery. Ostatecznie zakupiłem visa on arrival w okienku pograniczników – koszt 20 $ i 100 BTH. Współdzielona taxi to koszt 12 $ od osoby. Następnie szybko znalazłem hostel – cena za noc to 4 $ za jednoosobowy pokój (piękny kraj). Zamówiłem też tuk-tuka na kolejny dzień za 12 $, ostatecznie jeszcze podzieliłem się kosztami z dziewczyną z którą współdzieliłem taxi z granicy (coś więcej o tej dziewczynie? co jeszcze dzieliliście? masz zdjęcie? - przyp. JG). Zwiedzanie Angkor Wat rozpocząłem o 5, miejsce warte zobaczenia, zgadzam się z Jackiem, iż jeden dzień jest wystarczający. Może zdjęcia będą w stanie choć troszkę to przedstawić.

 
 
 
 
 
 

   Następnie około 13 rozpocząłem poszukiwania jakiegoś autobusu do granicy, pojechałem więc na miejscowy dworzec autobusowy – jeśli można to tak nazwać ;) i znalazłem kolesia, który oferował mi za 7 dolarów kawałek papieru, który miał być biletem. Ponieważ jego biuro nie wyglądało zbyt przekonywująco – plastikowy stolik i krzesło, poinformowałem go, iż kupię bilet jak przyjedzie autobus i będę do niego wsiadał. Nie potrafił chyba tego zrozumieć, bo przez kolejne 30 minut 10 razy proponował mi kupno biletu. Następnie jak już minęła godzina odjazdu autobusu poinformował mnie, iż autobus odjedzie z innego przystanku :), (a może chodziło mu o inny terminal? - przyp. JG), jak kupię bilet to mnie tam zawiozą tuk-tukiem. Zaproponowałem mu zatem, iż chętnie pojadę do innego przystanku, ale dopiero tam zapłacę za bilet. Przez około 5 minut próbowali mi nie pozwolić wsiąć do tuk-tuka argumentując to tym, iż nie kupiłem biletu, a to jest łączony transport :D. Ostatecznie jednak pojechałem i wysadzili mnie na jakiejś stacji benzynowej i oznajmili, że autobus się popsuł ,ale mają komunikację zastępczą, którą jest współdzielona taxi. Powiedziałem im, że lepiej od razu to powiedzieć, a nie kłamać i wymyślać niestworzone historie, następnie zapłaciłem 7 $ i udałem się w kierunku granicy, niestety w 4 osoby na tylnym siedzeniu. W druga stronę już nie było problemów z wizą i ostatecznie do Bangkoku dotarłem chwilę przed 22. Podsumowując – zwiedzenie Angakor door-to-door zajęło mi 36 h, kosztowało 100 $ i 500 BTH, gdzie to 100 $ można rozłożyć na:

  • wiza – 20,
  • opłata za dzień zwiedzania świątyń – 20
  • dojazd / powrót Siem Rep – 20, tuk-tuk po Angakor i Siem Rep – 10,
  • nocleg, jedzenie, woda, piwo podczas meczu – 30.

   Ogólnie trzeba też podkreślić, iż Kambodża to trzeci świat, różnica między Tajlandią jest bardzo wyraźna. Ludzie mieszkają w domkach, które według mnie za chwile się zawalą (one się już zawalały, oni je odbudowywali, one się znów zawalały - przyp. JG), wszędzie brud, ale za to też wszędzie uśmiechy i wszech panujące układy jak w Polsce jeszcze w latach 80...

» Post Comment
Email (will not be published)
Name
Title
Comment
 remaining characters
Captcha Image Regenerate code when it's unreadable
» 1 Comment
1Comment
at Tuesday, 06 July 2010 18:34by JG
To co, w ten weekend do Polski, a potem przygotowania do...
 
< Prev   Next >


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2019 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.