Aktualności arrow Aktualności arrow Via ferraty (24.VII.2014)
Via ferraty (24.VII.2014) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Sunday, 20 July 2014
25.07 Update od Haja
 
   "Dalej operuje z cold spota, za "hot" jak to w życiu bywa trzeba dodatkowo płacić. Wczorajszy dzień zgodnie z planem, ferrata na Cima Capi zaliczona, dla utrudnienia pod prąd - Polak potrafi. Później deska na akwenie Gardy, nie polecen pływania póżnym popołudniem - robi się tu fala jak na morzu. Przyjemność 20 euro/h czyli 2 razy więcej  niż na Helu. Dzisiaj kolejny dzień deszczu i z tym związany dzień bez historii, czyli wycieczka do romantycznej Werony, powiązana za zwiedzaniem wschodniego wybrzeża Gardy, jutro powrót w kierunku Brenty - schronisko Alimonte, ale prognozy pogodowe słabe! " Głowny plan może zostać nie zrealizowany !!
 
24.07
 
   Niestety utraciliśmy kontakt z naszymi wspinaczami. Oby nie skończyli jak Wanda Rutkiewicz i Jerzy Kukuczka.
 
 
22.07
 
   Dziś nasi dzielni przyjaciele przemierzają lokalne via ferraty nad jeziorem Garda. Wygląda to mniej więcej tak, czekamy na więcej zdjęć. Haju raportuje: "brak szyfrowanego łącza, to i zdjęć nie ma. Przekażemy materiały do najbliższej placówki dyplomatycznej, razem z kawą i cygarami. Jutro kolejna via ferrata - Cima Capi - a po południu pływanie na desce przy południowym wietrze Ora"
 
Garda 
 
 
 
Garda to naprawdę piękne jezioro, choć zawsze śmiałem się z tych, którzy do Włoch nie jeżdżą wypoczywać nad morze.
 
 
 
21.07
 
   Dzisiaj ch, dupa i kamieni kupa, w nocy jakaś potężna burza z gradem i od rano non stop pada, koło 10 decyzja o odwrocie, wychodzimy pierwsi, odmeldowując sie ze schroniska (2272 m.) jako Holendrzy (słynne Holland - Poland, teraz wszyscy są Holendrami), reszta czeka nie wiem na co, już wcześniej ustaliłem z właścicielem schroniska, Tuccketem,  że ma padać przez 3 dni do czasu naszego powrotu. Na dół stroma scieżka,  w ulewie po 3h docieramy do Fabienki.  Mimo że to Italia to pod samochodem 10 stopni. Teraz po wycieczce objazdowej wzdłuż jeziora Garda trafiamy ostatecznie do Arco, bardzo przyjemnego campeggio pod skałą. Temperatura 21 .Garda to największe jezioro Italli, ale to nie jest to, nad którym Clooney posiada willę - to jezioro to Como.
 
 
 
20.07. 
 
   Via Ferraty to piękna nazwa, którą jednak na polski tłumaczy się całkiem zwyczajnie - "żelazna droga" - i nie ma to raczej wiele wspólnego z flagowym projektem znanego polskiego modela - Sławomira Nowaka i jego Pendolino. To droga spotykana w wielu europejskich górach, zabezpieczona linami, drabinkami. stopniami i mostami, u protoplastów, we włoskich Dolomitach, służąca początkowo do przemieszczania się żołnierzy podczas wojen światowych. Od dziś służy Hajowi i Marysi, w kolejne dni będą ją (je) przemieszczali, zadając kłam tezie, że globtroteria.pl jeździ tylko po palmy. Nie będę mówił, że to bezpieczne, ale nie martwimy się, bo Haju to człowiek odpowiedzialny, który zabrał na "via ferraty" cały potrzebny sprzęt - uprząż, lonże i kask.

   Wyjechali po pracy w piątek, o 4 nad ranem zameldowali się pod kempingiem w Molveno (1120  km od Krakowa), czekając w samochodzie na otwarcie bram. Całkiem dobry czas, 12 godzin. 

   Same "via ferraty" i ich początek, to na przykład Madonna di Campiglio, dobrze znacie ten kurort, ukochany również przez naszych rodaków. "Via bochette" można zacząć albo właśnie z Madonny albo z Cortiny, popatrzcie w góry, kiedy w sezonie zimowym będziecie śmigać w swoich nowych, modnych kolorowych kombinezonach.

   Raportuje Haju z dnia pierwszego:

  "Rano skoro świt opuszczamy camping (32 euro za komplet 2 osoby i auto), przejazd do Madonny  i stamtąd w kierunku Passo Groste - tam pół Polski  z premierem na czele spędza zimowe urlopy. Dalej ferrata Benini, trudności niewielkie, ale były momenty, że szlak był przysypany i musieliśmy wesprzeć się czekanem i rakami - taka Orla Perć w czerwcu. Na trasie pustki, przez cały dzień spotkałem 8 osób, w tym  5-osobową rodzinę z Czech z 4 letnim uczestnikiem. Teraz schronisko Tuccket, bardzo przyjemnie i godnie za 22euro/noc (podejrzewam, że za osobę...)".
 
  Popatrzym na imponującą galerię, zdjęcie będą spływać:
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

» Post Comment
Email (will not be published)
Name
Title
Comment
 remaining characters
Captcha Image Regenerate code when it's unreadable
» No Comments
There are no comments up to now.
 
< Prev   Next >

Gościmy

We have 2 guests online

Szukaj

Kantor BitcoinTRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2021 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.