Aktualności arrow Aktualności arrow "Czile" (25.XII.2014)
"Czile" (25.XII.2014) _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Jacek Gabryś   
Thursday, 25 December 2014
 
 
 
 
Kiedy my będziemy tuż zaraz po świątecznym obiedzie, w ręku trzymając pilota, przygotowani do podróży dzięki Animal Planet, National Geographic i Czubównie vel Kopaczowej, pan Haju i Marysia będą rozpoczynali swoją mini gehennę, 3 dniową podróż do południowego Chile.

Piątek, 26 grudnia, godzina 15.20
http://www.tigerexpress.eu/pl/nasze-ceny/cennik-krakow-katowice-praga-olomuniec-brno.html .To jakaś nowa forma podróży. Autobus podrzuca Cię z Krakowa do Ostrawy na pociąg do Pragi.  W poczciwej czeskiej stolicy jesteś około 22, jest wciąż dużo czasu, aby napić się piwa w jednej z setek lokali z cyklu "u Szwejka".

Sobota godzina 15.40
Iberia do Madrytu, 18.30 na miejscu. Pokręcić się po Puerta de Sol szlakiem Adama Hofmanna. Życie w Madrycie w grudniu wymaga wyrzeczeń. 2-4 stopnie, Hiszpanie wyciągają z szaf kurtki, których nie powstydziłaby się ekipa zdobywająca zimą Cho Oyo.

Niedziela godzina 11.20
Wylot do Santiago de Chile. Lądowanie na miejscu o 21.10. 14 godzin w samolocie, ale warto, patrząc za okno w Krakowie, widzę rozpoczynający się opad, w Santiago teraz 30 stopni. Cena biletu Praga-Madryt-Santiago-Buenos Aires-Madryt to 2200 PLN. Pamiętajmy, że to okres świąteczny.

Poniedziałek 
Santiago de Chile, stolica, dobrych 5 milionów mieszkańcow, wiecie jak "cienkie" jest Chile, więc Santiago reklamuje się jako miasto, skąd rano możesz wyskoczyć w góry, żeby po południu opalać się na plaży. Bejrut, Cordoba... było już kilka takich. Chile mnie osobiście kojarzy się z Pinochetem, z tanim winem, z cudem w kopalni, które notabene KGHM wykupuje. No i oczywiście długie, ale wąskie...

Wtorek noc
Lądowanie w Punta Arenas, i to już jest bardzo blisko Antarktydy. Baza wypadowa do lodowców, cieśnina Magellana, Ziemia Ognista... to wszystkomoże namieszać w głowach każdemu, kto poczytał kilka awanturniczych książek w przeszłości.

Wszystko do toczyć się będzie aż do 17 stycznia i my o tym będziemy informować oczywiście! W siedzibie głownej globtroteria.pl muszą też o tym Chile troche doczytać
 
A to dzielne chłopaki, którym udało się przeżyć pamiętną katastrofę w kopalni.  Z takimi miłymi ludźmi nasi ludzie będę teraz się socjalizować!
 
 
» Post Comment
Email (will not be published)
Name
Title
Comment
 remaining characters
Captcha Image Regenerate code when it's unreadable
» No Comments
There are no comments up to now.
 
< Prev   Next >


TRIPS AND TRICKS

Trips and tricks


Karaiby - ranking


Świat - ranking


Zostań fanem na Facebook'u!

Kliknij aby zostać fanem!

bitcoin

JESTEŚMY SŁAWNI!

Artykuł w Dzienniku Polskim

Artykuł w Dzienniku Polskim


----------------------

PRODUKCJE FILMOWE


Filipiny 2009

Australia 2006

© 2019 Globtroteria.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.